top of page

Dataguess Project Studio

No-Code Edge AI Platformu

Kod yazmadan, sürükle-bırak bileşenlerle projelerinizi kolayca tasarlayın. Veri akışlarını dilediğiniz gibi oluşturun ve en karmaşık sistemlerden veri toplayın. Geliştirdiğiniz AI modellerinizi tek tuşla AI motorlarında çalıştırın. CV modellerinizi yazılımcıya ihtiyaç duymadan AI eğitim modülüyle eğitin. Dataguess Studio'yu ister Edge'de, ister bulutta kullanın.

Dataguess Project Studio

No-Code Veri Akış Yönetimi ve Edge AI Platformu

Kod yazmadan, sürükle-bırak bileşenlerle projelerinizi kolayca tasarlayın. Veri akışlarını dilediğiniz gibi oluşturun ve en karmaşık sistemlerden veri toplayın. Geliştirdiğiniz AI modellerinizi tek tuşla AI motorlarında çalıştırın. CV modellerinizi yazılımcıya ihtiyaç duymadan AI eğitim modülüyle eğitin. Dataguess Studio'yu ister Edge'de, ister bulutta kullanın.

Veri Üreten Tüm Sistemler ile Entegre Olun

computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün bı sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün scm sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün erp sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün crm sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün hmı,plc,IIoT sisteminlerine entegre görseli
Dataguess Project Studio'nun kodsuz yapay zeka platformunu ve proje yönetimine yönelik sürükle ve bırak özelliklerini entegrasyonu görseli

Tüm Verileri Tek Bir Platformdan Toplayın,
Big Data Oluşturun

Yapay Zeka Modelleri (Machine Learning, Deep Learning) Çalıştırın

Görüntü İşleme ve Computer Vision Projeleri Geliştirin

Bir Kere Tasarlayın
Her Yere Uygulayın

Dataguess Project Studio, veri üreten tüm sistemlerden (Otomasyon ve IoT IIoT, ERP, MES, CMS, MIS v.b) veri alabilen, bu verileri oluşturulan akış içerisinde işleyip diğer bilgi sistemlerine aktaran edebilen grafik tabanlı bir AI Platformudur. 
 
Dataguess AI Studio ile Makine Öğrenimi ve Deep Learning modellerini üretim veya iş süreçlerinize kolayca dahil edip, süreçlerinizi yapay zeka ile yönetebilirsiniz.

Tüm Sistemlerden Veri Toplayın

Dataguess Project Studio, otomasyon ve IIoT/AIoT cihazlarından veri toplayabilir, bu verileri dataflow’da işleyebilir ve bilgi sistemleri ile entegre olabilir. Bilgi sistemlerini ve endüstriyel haberleşme protokollerini, HTTP isteklerini ve dataflow’ları görsel olarak oluşturmayı destekler.

Dataguess Project Studio, otomasyon ve IIoT/AIoT cihazlarından veri toplama görseli
Computer vision çözümümüz İş Zekası çözümlerini modüler bir şekilde sisteminize entegre edilebilen görseli

Görselleştirme ve Raporlama

Tableau, Google Sheet, Retmes MMS, Power BI, Grafana gibi tüm popüler İş Zekası çözümlerini modüler bir şekilde sisteminize entegre edilebilmesine olanak sağlar.

Tüm Verileri Edge veya Cloud'a Gönderin

Dataguess Project Studio, popüler veritabanları (MS-SQL, Oracle, MySQL, MongoDB vb.) ve bulut depolama hizmetleri (Amazon, Google, Azure, Alibaba vb.) için konektörlere sahiptir. Konektörlerin zamanlayıcısını kullanarak veri gönderme süresini yapılandırabilirsiniz.

 Dataguess Project Studio(Computer Vision çözümü) , popüler veritabanları ve bulut depolama hizmetleri  görseli
Dataguess Project Studio(Computer Vision çözümü) , İşletmeniz ve Bulut Arasındaki Veri Alışverişini görsel

İşletmeniz ve Bulut Arasındaki Veri Alışverişini Kolayca Yapın

İşletmenizi kolayca buluta bağlayın. Dataguess Bulut konektörleri ile, işletmeniz ve bulut arasında ihtiyaç duyduğunuz veriler arasında köprü oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu verileri bulut tabanlı uygulamalarınızda veya Dataguess'te oluşturduğunuz dataflow’da kullanabilirsiniz.

Dataguess API'ları ile Kendi Uygulamanızı Oluşturun

Dataguess'in yerleşik Rest API ve web soketleri ile verileri kendi uygulamanıza alırken aynı zamanda uygulama verilerinizi Dataguess'e gönderebilirsiniz.

Dataguess'in yerleşik Rest API ve web soketleri ile verileri alma gönderme görseli
Dataguess Computer vision çözümleri, en güncel teknolojiler ile veriler hızlı ve güvenilir bir şekilde işleyen örnek görsel.

Multi Processing, Hızlı ve Güvenilir

Dataguess en güncel teknolojiler ile veriler hızlı ve güvenilir bir şekilde işlenir. dataflow yönetim motoru, her dataflow’u bir işletim sistemi süreci olarak çalıştırır. Bu sayede bir dataflow’da oluşabilecek istisnai durum diğerlerini etkilemez. Böylece sistemin çalışma süresi maksimize edilir.

Kestirimci Bakım

Bir ekipmanın ne zaman arızalanabileceğini tahmin etmek için veri bilimi ve tahmine dayalı analitiği kullanır, böylece planlanan bakım arıza anından önce planlanabilir. Amaç, bakımı en uygun ve en uygun maliyetli anda planlamak ve ekipmanın kullanım ömrünü ekipman tehlikeye atılmadan optimize edilmesini sağlamaktır.

Yapay zeka ile kestirimci bakım çözümü ile  tahmin etmek için veri bilimi ve tahmine dayalı analitiği kullanan görsel.
Computer Vision teknolojileri ve OpenCV kütüphanesi kullanımını gösteren görsel; tanıma, kalite kontrolü, sınıflandırma, renk ve varlık kontrolü, boyut ölçümü uygulamaları örnekleriyle.

Bilgisayarlı Görü (Computer Vision)

Projelerinizde Computer Vision teknolojilerini ve OpenCV (Open Source Computer Vision Library) kütüphanesini dilediğiniz gibi kullanın. ​

 

Tanıma, kalite kontrol, sınıflandırma, renk kontrolü, varlık kontrolü, boyut ölçümü gibi birçok bilgisayarlı görü uygulamasını projelerinize kolayca entegre edebilirsiniz.

Dataguess Project Studio'yu
14 Gün Ücretsiz Deneyin.
bottom of page