top of page

Dataguess Project Studio

No-Code Edge AI Platformu

Kod yazmadan, sürükle ve bırak bileşenlerle projelerinizi kolayca tasarlayın. Veri akışlarını dilediğiniz gibi oluşturun ve en karmaşık sistemlerden bile veri toplayın. Oluşturduğunuz modelleri tek tuşla yapay zeka motorlarında çalıştırın. Bilgisayarlı görü (Computer Vision) modellerinizi yazılımcıya gerek duymadan yapay zeka eğitim modülüyle eğitin. Dataguess Project Studio'yu ister Edge'de bulunan bir cihazda, ister bulutta kullanın.

Dataguess Project Studio

No-Code Veri Akış Yönetimi ve Edge AI Platformu

Kod yazmadan, sürükle-bırak bileşenlerle projelerinizi kolayca tasarlayın. Veri akışlarını dilediğiniz gibi oluşturun ve en karmaşık sistemlerden veri toplayın. Geliştirdiğiniz AI modellerinizi tek tuşla AI motorlarında çalıştırın. CV modellerinizi yazılımcıya ihtiyaç duymadan AI eğitim modülüyle eğitin. Dataguess Studio'yu ister Edge'de, ister bulutta kullanın.

Veri Üreten Tüm Sistemler ile Entegre Olun

computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün bı sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün scm sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün erp sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün crm sistemine entegre görseli
computer vision ile endüstriyel yapay zeka ürünümüzün hmı,plc,IIoT sisteminlerine entegre görseli
Dataguess Project Studio'nun kodsuz yapay zeka platformunu ve proje yönetimine yönelik sürükle ve bırak özelliklerini entegrasyonu görseli

Tüm Verileri Tek Bir Platformdan Toplayın,
Big Data Oluşturun

Yapay Zeka Modelleri (Machine Learning, Deep Learning) Çalıştırın

Bilgisayarlı Görü (Computer Vision) Projeleri Oluşturun

Bir Kere Tasarlayın
Her Yere Uygulayın

Dataguess Project Studio, otomasyon, IoT, IIoT, ERP, MES, CMS, MIS ve benzeri sistemler dahil olmak üzere her türlü sistemden veri alabilen, oluşturulan akışta bu verileri işleyebilen ve verileri diğer bilgi sistemleri ile entegre edebilen grafiksel bir veri akışı yönetimi ve yapay zeka platformudur.
 
Dataguess Project Studio ile makine öğrenimi ve derin öğrenme modellerini üretim ya da iş süreçlerinize kolayca dahil edip, süreçlerinizi yapay zeka ile yönetebilirsiniz.

Tüm Sistemlerden Veri Toplayın

Dataguess Project Studio, otomasyon ve IIoT/AIoT cihazlarından veri toplar, bu verileri bir veri akışında işler, bilgi sistemleriyle entegre eder ve bilgi sistemlerini, endüstriyel iletişim protokollerini, HTTP isteklerini ve veri akışlarını görsel olarak oluşturur.

Dataguess Project Studio, otomasyon ve IIoT/AIoT cihazlarından veri toplama görseli
Computer vision çözümümüz İş Zekası çözümlerini modüler bir şekilde sisteminize entegre edilebilen görseli

Görselleştirme ve Raporlama

Dataguess Project Studio, Tableau, Google Sheets, Retmes MMS, Power BI ve Grafana dahil olmak üzere tüm popüler iş zekası çözümlerinin sisteminize modüler entegrasyonunu sağlar.

Tüm Verileri bir Edge Cihaza ya da Buluta Gönderin

Dataguess Project Studio, popüler veritabanlarının (MS-SQL, Oracle, MySQL, MongoDB vb.) yanı sıra bulut depolama hizmetleri (Amazon, Google, Azure ve Alibaba vb.) için bağlayıcılar içerir. Bağlayıcıların zamanlayıcısı, veri aktarım süresini yapılandırmak için kullanılabilir.

 Dataguess Project Studio(Computer Vision çözümü) , popüler veritabanları ve bulut depolama hizmetleri  görseli
Dataguess Project Studio(Computer Vision çözümü) , İşletmeniz ve Bulut Arasındaki Veri Alışverişini görsel

İşletmeniz ve Bulut Arasında Kolayca Veri Alışverişi Yapın

İşletmenizi buluta kolaylıkla bağlayın. Dataguess Cloud bağlayıcıları ile işletmeniz ve bulut arasında veri köprüsü kurabilirsiniz. Bu verileri bulut tabanlı uygulamalarda ya da Dataguess Project Studio'da oluşturulan veri akışlarında da kullanabilirsiniz.

Dataguess API'lerini Kullanarak Kendi Uygulamanızı Oluşturun

Dataguess Project Studio'daki yerleşik Rest API ve web soketlerini kullanarak uygulama verilerini Dataguess Project Studio'ya gönderirken aynı zamanda verileri kendi uygulamanıza aktarabilirsiniz.

Dataguess'in yerleşik Rest API ve web soketleri ile verileri alma gönderme görseli
Dataguess Computer vision çözümleri, en güncel teknolojiler ile veriler hızlı ve güvenilir bir şekilde işleyen örnek görsel.

Çoklu İşleme, Hızlı ve Güvenilir

Dataguess Project Studio, verileri hızlı ve güvenilir bir biçimde işlemek için en son teknolojileri kullanır. Veri akışı yönetim motoru, her veri akışını ayrı bir işletim sistemi işlemi olarak çalıştırır. Bu yöntemle bir veri akışındaki olası bir özel durum diğerlerini etkilemez. Sonuç olarak, sistemin çalışma süresi en üst düzeye çıkarılır.

Kestirimci Bakım

Kestirimci bakım, ekipmanın ne zaman arızalanacağını tahmin etmek için veri bilimi ve kestirimci analitiği kullanır ve arıza gerçekleşmeden önce kestirimci bakımın planlanmasını sağlar. Amaç, bakımı en elverişli ve uygun maliyetli zamanda planlamak ve ekipman tehlikeye girmeden önce ömrünü en üst düzeye çıkarmaktır.

Yapay zeka ile kestirimci bakım çözümü ile  tahmin etmek için veri bilimi ve tahmine dayalı analitiği kullanan görsel.
Computer Vision teknolojileri ve OpenCV kütüphanesi kullanımını gösteren görsel; tanıma, kalite kontrolü, sınıflandırma, renk ve varlık kontrolü, boyut ölçümü uygulamaları örnekleriyle.

Bilgisayarlı Görü

Projelerinizde bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknolojilerini ve OpenCV (Open Source Computer Vision Library) kütüphanesini dilediğiniz gibi kullanın. ​

 

Tanıma, kalite kontrol, sınıflandırma, renk kontrolü, varlık kontrolü, boyut ölçümü gibi birçok bilgisayarlı görü uygulamasını projelerinize kolayca entegre edin.

Dataguess Project Studio'yu
14 Gün Ücretsiz Deneyin.
bottom of page