top of page
GettyImages-1136878480_edited_edited.jpg

Daha Güvenli ve Düzenli Bir Çalışma Ortamına mı İhtiyacınız Var?

Dataguess Guard

Dataguess Guard, yekilileri ve çalışanları riskli saha ortamı hakkında bilgilendirir ve gerekli önlemlerin doğru zamanda alınmasını sağlar.

 

Çevresel riskleri (Tanımlanmayan Objeler, yanlış konumdaki ekipmanlar, forklift, vinç, iş makinası, tehlikeli bölge vb.) veya güvenlik ihlallerini doğru zamanda tespit eder ve gelecekteki eksikliklerden kaçınmalarını sağlayarak işçilere ve üreticilere fayda sağlar.

İSG çözümleri ile ilgili personel veya departmana bildirim ve uyarılar gönderin ve önceden belirlenen kurallar ihlal edildiğinde anında aksiyon alın. İzinsiz girişleri engelleyin, gerektiğinde makine ve süreçleri durdurun.

Yapay Zekanızı CV Studio ile kolayca eğitin, deploy edin (çalıştırın) ve kullanmaya başlayın. Dataguess Guard'ın sunduğu avantajlardan faydalanın.

Dataguess Guard ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess tarafından geliştirilmiş Dataguess Guard İş Sağlığı ve Güvenliği özelliklerini inceleyin

Kişisel Koruyucu Ekipman Kontrolü (PPE)

İşletmelerdeki çalışanların güvenliği için gerekli olan PPE'lerin doğru kullanımı, iş yerindeki kazaların önlenmesinde kritik bir faktördür.

 

Computer vision teknolojisi, kişisel koruyucu ekipman (PPE) kontrolü konusunda da oldukça etkili çözümdür. Dataguess Guard, PPE kullanımının doğru ve etkili bir şekilde takip edilmesine olanak sağlar.

Dataguess Guard Baret, yelek, göz koruyucu, maske, kulaklık ve eldiven gibi koruyucu ekipmanların tespitini yapar ve bu ekipmanları kullanılmadığında uyarı ve bildirimlerde bulunur.

Computer Vision ile kişisel koruyucu ekipman kontrolü görseli

Bölge ve Yürüme Yolu Kontrolü

Birçok fabrika, üretim süreçlerinin otomasyonu ve optimize edilmesi için Bilgisayarlı Görü (Computer Vision) teknolojileri kullanıyor. Bu teknolojilerin bir kullanımı da, fabrika çalışanlarının yürüme yollarını takip edilmesidir.

Bu tür bir çözüm için, bir veya birden fazla kamera sistemi kurulur ve fabrikanın farklı bölgelerindeki yürüme yollarını görüntüler. Kameralardan alınan görüntüler Dataguess Guard ile analiz edilir. Yürüme yolunda riskli bir durum tespit ettiğinde, uyarı ve bildirimler gönderir. Dataguess Guard, yürüme yolları ve çalışanların konumları hakkında topladığı bilgileri bir merkezi kontrol sistemine aktarabilir.

Bu uygulama, fabrikalarda çalışanların güvenliğini artırmak için tercih edilmektedir. Fabrika işçilerinin tehlikeli veya yasaklı bölgelere girmelerini engellemek için kullanılmasının yanı sıra, fabrikalardaki lojistik ve üretim süreçlerinin optimize edilmesinde de yardımcı olabilir. 

Computer Vision ile üretimde yürüme yolu ve çalışan konum kontrolü görseli

Forklift ve Güvenli Alan Kontrolü

Forkliftler, malzemeleri taşımak ve depolamak için kullanılan ağır yük ekipmanlarıdır. Bu makineler, işyerinde sık sık kazalara neden olabilen büyük ve tehlikeli makinelerdir. Ancak, Computer Vision teknolojisi bu tehlikeleri azaltabilmektedir.

Forkliftlerin güvenli alanlarda çalışması için, öncelikle forkliftin konumu ve hareketi hakkında bilgi toplanması gerekir. Bunun için, forkliftlere veya çalışma alanlarına kameralar yerleştirilir. Bu kameralar, forkliftin çevresindeki nesneleri ve alanları sürekli olarak izleyerek, forkliftin konumunu ve hareketini tahmin ederler.

Dataguess Guard'ın computer vision algoritmaları, kameradan alınan görüntülerin işlenmesi ve analizini yapar. Dataguess Guard, forkliftin hareketi ile birlikte, çevredeki engelleri, insanları ve diğer nesneleri tespit ederler. Forkliftin çevresinde bir engel olduğunda, sürücüye uyarı ve bildirimler verilir.

Computer vision ile İsg çözümleri görseli

Var olan Kamera ve Donanımınızı Kullanın.

İşletmelerinizde hali hazırda bulunan güvenlik kameralarınızı ve donanımlarınızı kullanın.

 

USB, IP ve GigE kameralarla uyumludur. 

bottom of page