top of page
GettyImages-1136878480_edited_edited.jpg

Daha Güvenli ve Daha Düzenli Bir Çalışma Ortamına mı İhtiyacınız Var?

Dataguess Guard

Dataguess Guard, çalışanları ve yöneticileri tehlikeli saha ortamıyla ilgili olarak bilgilendirir ve gerekli önlemlerin doğru zamanda alınmasını sağlar.

 

Çevresel riskleri (tanımlanamayan nesneler, yanlış konumlandırılmış ekipmanlar, forkliftler, vinçler, inşaat makineleri, tehlikeli yerler vb. gibi) ya da güvenlik ihlallerini doğru zamanda saptar ve gelecekteki eksikliklerden kaçınmalarını sağlayarak çalışanlara ve üreticilere yarar sağlar.

İSG çözümleriyle iletişim kurarak, Dataguess Guard aracılığıyla personele ya da departmanlara bildirimler ve uyarılar gönderin ve önceden belirlenmiş kurallar çiğnendiğinde anında eyleme geçin. Yetkisiz erişimleri önleyin ve gerektiğinde makineleri ve süreçleri durdurun.

Yapay Zekanızı CV Studio ile kolayca eğitin, devreye alın ve kullanmaya başlayın. Dataguess Guard'ın sunduğu avantajlardan yararlanın.

Dataguess Guard ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess tarafından geliştirilmiş Dataguess Guard İş Sağlığı ve Güvenliği özelliklerini inceleyin

Kişisel Koruyucu Ekipman Kontrolü (PPE)

İşyerlerinde gerçekleşen kazaların sayısını azaltmak için en temel bileşenlerden birisi, çalışanların kişisel koruyucu ekipmanlarını (KKE) uygun biçimde kullanmalarını sağlamaktır.

 

Kişisel koruyucu ekipman (KKE) kontrolü, bilgisayarlı görü teknolojisinin son derece etkili bir çözüm olduğunu gösterdiği bir başka alandır. Dataguess Guard, kişisel koruyucu ekipman (KKE) kullanımının kesin ve verimli bir biçimde izlenmesini olanaklı kılmaktadır.

 

Dataguess Guard, kask, yelek, göz koruması, maske, kulaklık ve eldiven dahil olmak üzere çok sayıda koruyucu ekipman türünü algılar ve bu ürünler giyilmediğinde anında mesaj ve uyarı gönderir.

Computer Vision ile kişisel koruyucu ekipman kontrolü görseli

Bölge ve Yürüme Yolu Kontrolü

Birçok fabrika, üretim süreçlerinin otomasyonu ve optimize edilmesi için bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknolojileri kullanıyor. Bu teknolojilerin bir kullanımı da, fabrika çalışanlarının yürüme yollarının takip edilmesidir.

Bu tür uygulamalar için fabrikanın çeşitli bölgelerinde yürüyüş yollarını izlemek amacıyla bir video sistemi ya da çok sayıda kamera sistemi yerleştirilir. Dataguess Guard, kameralar tarafından çekilen görüntüler üzerinde bir analiz gerçekleştirir. Yürüyüş yolu üzerinde potansiyel olarak tehlikeli bir durum saptadığında uyarı gönderir. Dataguess Guard, çalışanların ve yürüme yollarının konumları hakkında merkezi bir kontrol sistemine bilgi gönderme yeteneğine sahiptir.

Bu uygulama, fabrikalarda çalışanların güvenliğini arttırmak için tercih edilmektedir. Fabrika işçilerinin tehlikeli ya da yasaklı bölgelere girmelerini engellemek için kullanılmasının yanı sıra, fabrikalardaki lojistik ve üretim süreçlerinin optimize edilmesinde de yardımcı olur. 

Computer Vision ile üretimde yürüme yolu ve çalışan konum kontrolü görseli

Forklift ve Güvenli Alan Kontrolü

Forkliftler, malzemeleri taşımak ve depolamak için kullanılan ağır yük ekipmanlarıdır. Bu makineler, işyerinde sık sık kazalara neden olabilen büyük ve tehlikeli makinelerdir. Ancak, bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknolojisi bu tehlikeleri azaltabilmektedir.

Forkliftlerin güvenli alanlarda çalışması için, öncelikle forkliftin konumu ve hareketi hakkında bilgi toplanması gerekir. Bunun için, forkliftlere ya da çalışma alanlarına kameralar yerleştirilir. Bu kameralar, forkliftin çevresindeki nesneleri ve alanları sürekli olarak izleyerek, forkliftin konumunu ve hareketini tahmin ederler.

Dataguess Guard'ın bilgisayarlı görü algoritmaları, kameradan alınan görüntülerin işlenmesini ve analizini yapar. Dataguess Guard, forkliftin hareketi ile birlikte, çevredeki engelleri, insanları ve diğer nesneleri saptar. Forkliftin çevresinde bir engel olduğunda, sürücüye uyarı ve bildirimler verilir.

Computer vision ile İsg çözümleri görseli

Var olan Kamera ve Donanımınızı Kullanın.

İşletmelerinizde hali hazırda bulunan güvenlik kameralarınızı ve donanımlarınızı kullanın.

 

USB, IP ve GigE kameralarla uyumludur. 

bottom of page