top of page

İnsan Gözü Görüyorsa, O da Görür.

Hatta Daha Fazlasını ve Daha Hızlı.

Dataguess Inspector, üretimdeki kalite kontrol süreçlerinizi otonom duruma getirebileceğiniz bir bilgisayarlı görü (Computer Vision) çözümüdür.

 

Hata saptama, hata sınıflandırma ve yokluk belirleme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirir.

 

Dataguess Inspector, gelişmiş derin öğrenme algoritmaları ve veri akış sürecini otomatikleştiren algoritmalar ile donatılmıştır.

CV Studio ile yapay zeka modelinizi kolayca eğitin, devreye alın ve kullanmaya başlayın. Dataguess Inspector tarafından sağlanan avantajlardan yararlanın.

Yapay Zeka ile Kalite Kontrol

Dataguess Inspector ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess ve kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ve aktif olarak kullanılan Computer Vision çözümlerini inceleyin

INSPECTOR

ALL-IN-ONE 

PAKET İÇERİĞİ

Sizin için her şeyi düşündük.

Bir Computer Vision sisteminde ihtiyaç duyacağınız tüm yazılım ve donanımları içerisinde barındıran çözüm paketidir. 

Endüstriyel Edge AI PC

Bu bilgisayarlar, seçtiğiniz lisans paketine göre önceden belirlenmiş ve test edilmiş donanım özelliklerine sahip kullanıma hazır bilgisayarlardır. Endüstriyel ortam koşullarına dayanıklıdırlar (IEC uyumlu).

Yapay zeka ile kalite kontrol donanım görseli

Endüstriyel AI Kamera

Herkes tarafından, her yerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Computer Vision'ın İsviçre Çakısı.

Computer vision, Yapay zeka ile kalite kontrol kamerası görseli

Dataguess CV Studio

Bilgisayarlı görü (Computer Vision) uygulamalarında gerek duyacağınız (veri seti oluşturma, eğitim, test ve dağıtım) tüm özellikleri içerisinde barındıran bir no-code AI/CV platformudur.

Yapay Zeka ile Kalite kontrol yapan ürünümüzün görseli

Datageuss Inspector Lisansı

Eğittiğiniz AI modelini Edge AI PC'de çalıştıran yazılımın lisansıdır.

Yapay Zeka ile Kalite kontrol Çözüm ürünümüzün lisans görüntüsü
Yapay Zeka ile Kalite kontrol Çözüm ürünlerimizin donanım görseli

Kusur Tespiti ile Üretimde Kalite Kontrol

Bilgisayarlı görü (Computer vision) uygulamaları ile kalite kontrolü uygulamak konvensiyonel yöntemlere göre daha hızlı ve doğru sonuçlar elde edilmesini sağlar. Bu teknoloji daha etkili bir kalite kontrol prosedürünü kolaylaştırır ve üretim süreci kusurlarının erken saptanmasına yardımcı olur. Ayrıca, bilgisayarlı görü tabanlı kalite kontrol prosedürleri, insanların gözden kaçırabileceği hataları belirleyerek üretim kalitesini arttırabilirler.

Computer vision, Yapay zeka ile Yüzey Etiket Kontrolü görseli

Kusur Tespiti ile

Yüzey Kalite Kontrol

Bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknolojileri ile yüzey kalite kontrolü, görüntü işleme, yapay zeka ve makine öğrenimi teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir ve hızlı, doğru ve sürdürebilir sonuçlar sağlar. Bu sayede, üretim sürecinde verimliliği arttırır ve hatalı ürünlerin erken saptanmasına yardımcı olur.

Computer vision, Yapay zeka ile Yüzey Kalite Kontrolü görseli

Kusur - Hata Sınıflandırma 

ve Sayma

Bilgisayarlı görü ile sınıflandırma, tanımlanan kusurları otomatik olarak çeşitli sınıflara ayırma işlemidir. Örneğin, boyama kusurları, kırıklar ve deformasyonlar bir üretim hattında üretilen bir üründeki kusurlara örnek olarak verilebilir. Bu işlem, saptanan kusurların uygun biçimde sınıflandırılmasını ve sayılmasını sağlar.

Computer vision, Yapay Zeka ile Kusur Tespiti görseli

Öne Çıkan Özellikler

Etiketleme arayüzünü kullanarak herhangi bir görüntüyü yükleyebilir, etiketleyebilir ve sınıflandırabilirsiniz. Ayrıca veri setlerini istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Veri Setlerinizi Oluşturun, Computer Vision Kütüphanenizi Yaratın

NO-CODE

NO-CODE

Kodlama Bilmenize Gerek Yok

Dataguess Inspector kodlama gerektirmeyen, uzun yazılım eğitim süreçlerine gerek bırakmayan, yazılımcı olsun ya da olmasın herkesin kullanabileceği bir üründür.

Kalite Kontrol Yapay Zeka Eğitimi modülleri çizelgesi görseli

Dışarıdan yardıma gerek kalmadan bir modeli kolayca eğitebilir ve bir güncelleme yaptığınızda yapay zeka modelinizi yeniden eğitip kullanmayı sürdürebilirsiniz.

Gerek Duyduğunuz Kadar Modeli Eğitin ya da Var Olanları Güncelleyin

Yapay Zeka IT entegre sistem modülü görseli

​Dataguess Inspector standart haberleşme protokollerini destekler. Bu sayede onu kendi BT sistemlerinize kolayca entegre edebilirsiniz.

BT Sistemlerinize Entegre Edin

 • Evet, birden fazla modeli, hatta onlarcasını çalıştırabilirsiniz. Sistemin performansı, kullanacağınız modele, gelen verinin FPS ve çözünürlük değerlerine ve kullanacağınız donanımın GPU performansına bağlıdır.

 • Dataguess CV Studio'da Inspector projesine yüklediğiniz görüntüleri, proje "etiketleme" aşamasında oluşturmuş olduğunuz sınıflar ile tanımlanmış kareler içine alarak kendiniz işaretlersiniz. Bu işaretlemeler projenin bir sonraki "eğitim" aşamasında yapay zeka motoru tarafından değerlendirilerek eğitilmiş modelin oluşturulmasında kullanılırlar.

 • Elde edilebilecek performans 120 fps'ye (yani görüntü başına 1/120 saniye) kadar çıkabilmektedir ancak sistem performansı aşağıdaki etkenlere göre değişkenlik gösterecektir.

  • Kalite kontrol yapacağınız hattın hızı, ortam koşulları, ortam aydınlatması

  • Kamera, GPU gibi donanımların performansı ve kalitesi

  • Geliştirmiş olduğunuz bilgisayarlı görü (Computer Vision) modelinin büyüklüğü, çözünürlüğü ve veri seti kalitesi (Net görseller, hassas etiketleme, hatalı pozitiflerin ayıklanması vb)

 • ​Sisteme bağlayacağınız siren, zil ya da monitör aracılığıyla bildirimler alabilirsiniz. Bu bildirimleri kendi BT sistemlerinize entegre edebilir, çıktı verilerini dilediğiniz yere yollayabilirsiniz.

 • AI model eğitiminizi kullanımı tamamen ücretsiz olan CV Studio üzerinden gerçekleştirebilir, dilediğiniz Edge AI bilgisayarda kurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

bottom of page