top of page

İnsan Gözü Görüyorsa, O da Görür.

Hatta Daha Fazlasını ve Daha Hızlı.

Üretimdeki Kalite Kontrol süreçlerinizi otonom hale getirebileceğiniz bir Computer Vision çözümüdür. Hata tespiti, hata sınıflandırma ve varlık yokluk tespiti gibi işlemleri kolaylıkla yapar. Dataguess Inspector, gelişmiş Deep Learning algoritmaları ve veri akış sürecini otomatik olarak yapan algoritmalar ile donatılmıştır.

Yapay Zekanızı AI Studio ile kolayca veri toplayın, etiketleyin, eğitin, deploy edin (çalıştırın) ve kullanmaya başlayın.

Dataguess Inspector'ın sunduğu avantajlardan faydalanın.

INSPECTOR

ALL-IN-ONE 

PAKET İÇERİĞİ

Sizin için her şeyi düşündük.

Bir Computer Vision sisteminde ihtiyaç duyacağınız tüm yazılım ve donanımları içerisinde barındıran çözüm paketidir. 

Endüstriyel Edge AI PC

Seçtiğiniz lisans paketine göre donanım özellikleri önceden belirlenmiş, test edilmiş kullanıma hazır bilgisayarlardır. Endüstriyel ortam şartlarına dayanıklıdır.

Endüstriyel AI Kamera

Herkes tarafından, her yerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Computer Vision'ın İsviçre Çakısı.

Dataguess AI Studio

Computer Vision'da ihtiyaç duyacağınız (veri seti oluşturma, eğitim, test ve deployment) tüm özellikleri içerisinde barındıran, No-Code bir AI/CV platformudur.

Datageuss Inspector Lisansı

Eğittiğiniz AI modelini Edge AI PC'de çalıştıran yazılımın lisansıdır.

Dataguess Inspector ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess ve kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ve aktif olarak kullanılan Computer Vision çözümlerini inceleyin

Defect Detection ile

Üretimde Kalite Kontrol

Computer vision ile kalite kontrol, hızlı ve doğru sonuçlar verir. Bu teknoloji, üretim sürecindeki hataların erken tespit edilmesine yardımcı olur ve kalite kontrol sürecini daha verimli hale getirir. Ayrıca, computer vision ile kalite kontrol işlemleri, insanların gözden kaçırabileceği hataları tespit edebilir ve üretim kalitesini arttırabilir.

Defect Detection ile

Yüzey Kalite Kontrol

Computer vision ile yüzey kalite kontrolü, görüntü işleme, yapay zeka ve makine öğrenimi teknikleri kullanılarak gerçekleştirilir ve hızlı, doğru ve sürdürebilir sonuçlar sağlar. Bu sayede, üretim sürecinde verimliliği arttırır ve hatalı ürünlerin erken tespit edilmesine yardımcı olur.

Kusur - Hata Sınıflandırma 

ve Sayma

Computer Vision ile sınıflandırma, tespit edilen kusurların otonom bir şekilde çeşitli kategorilere ayrılmasıdır. Örneğin, bir üretim hattında üretilen bir üründeki kusurlar, boyama hataları, çatlaklar, şekil bozulmaları gibi kategorilere ayrılabilir. Bu işlem, tespit edilen kusurların doğru bir şekilde kategorize edilmesini ve sayılmasını sağlar.

Öne Çıkan Özellikler

Etiketleme arayüzüyle dilediğiniz görsel veriyi yükleyebilir, onları etiketleyebilir ve sınıflandırabilirsiniz. Ve veri setlerini dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Veri Setlerinizi Oluşturun, Computer Vision Kütüphanenizi Yaratın.

NO-CODE

NO-CODE

Kodlama Bilmenize Gerek Yok. 

Dataguess Inspector kodlama yapmanıza gerek olmayan, uzun yazılım eğitimi süreçleri gerektirmeyen, yazılımcı olan yada olmayan herkesin kullanabileceği bir üründür.

Bir ürünü veya nesneyi dışarıdan destek almadan kolayca öğretebilir, bir güncelleme yaptığınızda Yapay Zeka modelinizi yeniden eğitip kullanmaya kullanmaya devam edebilirsiniz.

İhtiyacınız Kadar Nesne Öğretin veya Var Olanı Güncelleyin.

Dataguess Inspector sık kullanılan haberleşme protokollerini destekler. Böylece kendi IT sistemlerinize kolayca entegre edebilirsiniz.

IT Sistemlerinize Entegre Edin.

 • Evet. Birden fazla modeli, hatta onlarcasını çalıştırabilirsiniz. Kullanacağınız modele, gelen verinin FPS ve çözünürlük değerlerine ve kullanacağınız donanımın GPU performansına bağlıdır.

 • Eve. Görsel verilerinizi Dataguess Inspector üzerinde kolaylıkla etiketleyip veri seti oluşturabilirsiniz.

 • 120 FPS'e kadar algılayabilmektedir.

   

  - Kalite kontrol yapacağınız hattın hızına, ortam şartlarına, aydınlatmaya göre değişkenlik gösterecektir.

  - Kamera, GPU gibi donanımların performansına ve kalitesine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

  - Geliştirmiş olduğunuz Computer Vision modelinin model büyüklüğüne, çözünürlüğe ve veri seti kalitesine (Net görseller, hassas etiketleme, false positive'lerin ayıklanması v.b)  göre değişkenlik gösterecektir.

 • Sisteme bağlayacağınız siren, buzzer veya monitörle bildirimler alabilirsiniz. Kendi IT sistemlerinize entegre edebilir, çıktı verilerini dilediğiniz yere yollayabilirsiniz.

 • Evet yazı, sembol, rakam , etiket ve marker algılama özelliği mevcuttur. Kullanım tarihi bilgilerinin kontrolü ve etiket okuma gibi ihtiyaçlarınızı Dataguess Inspector ile giderebilirsiniz.

 • AI model eğitiminizi kullanımı tamamen ücretsiz olan AI STUDIO üzerinden gerçekleştirebilir, dilediğiniz EDGE AI bilgisayarda deploy edebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

bottom of page