top of page
Vaccine Production Line_edited.jpg

Saymak ve sınıflandırmak, bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknolojilerinin işlevleri arasındadır. Dataguess Counter, içermekte olduğu sayma ve sınıflandırma işlevleri ile karmaşık kararları doğru, hızlı ve tutarlı bir biçimde gerçekleştirebilir.

 

Dataguess Counter bir nesneyi ya da parçayı algılayabilir ve doğru konumda olup olmadığını belirleyebilir. Daha sonra üretim hattındaki ürünleri uygun gördüğünüz biçimde sınıflandırabilir ve sayabilirsiniz.

 

Yüzlerce parça ve donanımı kolayca tanımlayabilir, değiştirilenleri kolayca güncelleyebilir ya da yenilerini ekleyebilirsiniz.

Dataguess Counter

Sizin Gözünüzden Kaçabilir,

Ama Ondan Kaçmaz. 

Dataguess Counter ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess ve kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ve aktif olarak kullanılan bilgisayarlı görü çözümlerini inceleyin

Ürün Tanıma ve Sınıflandırma

Üretim sanayisinde, bilgisayarlı görü (Computer Vision) algoritmaları kullanarak ürün sınıflandırma kritik önem taşır. Manuel ürün sınıflandırması, özellikle yüzlerce hatta binlerce ürünün bulunduğu büyük üretim operasyonlarında zaman alıcı ve hatalı olabilir. Bilgisayarlı görü algoritmalarının kullanılması sonucunda, ürün sınıflandırması otomatik ve doğru bir biçimde gerçekleştirilebilir.

Bu teknikler, özellikle yapay sinir ağı, derin öğrenme, görüntü işleme ve nesne tanıma algoritmalarını kullanarak üretim hattından geçen ürünlerin görüntülerini analiz eder ve belirli kategorilere göre sınıflandırır.

Computer vision teknikleri ile ürün sınıflandırma işlemi, hem üretim sürecini hızlandırır, hem de işgücü maliyetlerini azaltır. Ayrıca, hatalı sınıflandırma sonucu kaynaklanabilecek maddi kayıpların önüne geçer ve üretim sürecinin daha verimli hale gelmesine katkı sağlar.

Computer Vision ile Ürün Tanıma ve Sınıflandırma görseli

Nesne - Ürün Sayma

Computer Vision teknolojileri kullanarak ürün sayma işlemi en yaygın yapay zeka çözümüdür. Üretim hatlarında birçok ürünün üretimi aynı anda yapıldığında manuel olarak ürün sayımı oldukça zahmetli ve hatalı olabilmektedir. Dataguess Counter kullanarak hızlı, otonom ve doğru bir biçimde ürün sayma işlemi yapabilirsiniz.

 

Dataguess Counter, üretim hatlarından geçen ürünlerin görüntülerini analiz edip, özellikle derin öğrenme, görüntü işleme, nesne tanıma ve özellik çıkarma algoritmalarını kullanarak ürünlerin sayısını doğru bir biçimde belirler. Bilgisayarlı görü (Computer Vision) teknikleri gıda üretim hatlarında ürünlerin paketlenmesi ve ambalajlanması sırasında sıklıkla kullanılmaktadır.

Computer Vision ile Üretimde Ürün Sayma görseli
bottom of page