top of page
Vaccine Production Line_edited.jpg

Obje tanıma ve sayma, Computer Vision'ın en temel işlevleri arasındadır. Bir objeyi veya parçayı tespit edebilir ve olması gereken konumda olup olmadığını kontrol edebilir.

 

Bu sayede üretim hattındaki ürünleri dilediğiniz gibi sınıflandırabilir ve sayımını gerçekleştirebilir.​​Yüzlerce parça ve donanımı öğretebilirsiniz.Kolaylıkla güncelleyebilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz.

Dataguess Counter

Sizin Gözünüzden Kaçabilir,

Ama Ondan Kaçmaz. 

Dataguess Counter ile Neler Yapabilirsiniz?

Dataguess ve kullanıcılar tarafından geliştirilmiş ve aktif olarak kullanılan Computer Vision çözümlerini inceleyin

Ürün Tanıma ve Sınıflandırma

Üretim sektöründe, computer vision teknikleri ile ürün sınıflandırma işlemi büyük önem taşır. Özellikle büyük üretim tesislerinde, yüzlerce hatta binlerce ürünün üretildiği hatlarda, manuel olarak ürün sınıflandırma işlemi oldukça zaman alıcı ve hatalı olabilir. Bu nedenle, computer vision teknikleri kullanarak otomatik ve doğru bir şekilde ürün sınıflandırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bu teknikler, özellikle yapay sinir ağı, derin öğrenme, görüntü işleme ve nesne tanıma algoritmaları kullanılarak, üretim hattından geçen ürünlerin görsellerini analiz ederek, belirli kategorilere göre sınıflandırır. 

Computer vision teknikleri ile ürün sınıflandırma işlemi, hem üretim sürecini hızlandırır, hem de işgücü maliyetlerini azaltır. Ayrıca, hatalı sınıflandırma sonucu kaynaklanabilecek maddi kayıpların önüne geçer ve üretim sürecinin daha verimli hale gelmesine katkı sağlar.

Nesne - Ürün Sayma

Computer Vision teknolojileri kullanarak ürün sayma işlemi en yaygın yapay zeka çözümüdür. Üretim hatlarında birçok ürünün üretimi aynı anda yapıldığında manuel olarak ürün sayımı oldukça zahmetli ve hatalı olabilmektedir. Dataguess Counter kullanarak hızlı, otonom ve doğru bir şekilde ürün sayma işlemi yapabilirsiniz.

 

Dataguess Counter, özellikle derin öğrenme, görüntü işleme, nesne tanıma ve öznitelik çıkarma algoritmaları kullanılarak, üretim hatlarından geçen ürünlerin görsellerini analiz ederek, kaç adet ürün olduğunu doğru bir şekilde belirler. Gıda üretim hatlarında, ürünlerin ambalajlanması ve paketlenmesi sırasında computer vision teknikleri sıklıkla kullanılmaktadır. 

bottom of page